Z vraždy ukrajinské protikorupční aktivistky obvinili vysokého politika. Útočník na ni vylil kyselinu

Ze zorganizování loňské vraždy kritičky korupce v Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny Kateryny Handzjukové je podezřelý předseda chersonského parlamentu Vladyslav Manger. Podle listu Ukrajinska pravda to v pondělí oznámil ukrajinský generální prokurátor Jurij Lucenko, jehož úřad žádá soud o uvalení vazby na podezřelého.

Cherson (Ukrajina) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateryna Handzjuková na archivním snímku. | Foto: Facebook Kateryny Handzjukové

Handzjuková byla poradkyní starosty města Chersonu a důrazně kritizovala korupci v místní policii. Loni v červenci na ni útočník vylil litr kyseliny sírové.

Zemřela Kateryna Handzjuková. Ukrajinskou protikorupční aktivistku útočník polil v létě kyselinou

Číst článek

V listopadu 33letá žena utrpěným zraněním podlehla. Policie následně zatkla šest podezřelých, nikoli však objednavatele zločinu.

Lucenko v pondělí na facebooku zveřejnil oficiální oznámení určené Mangerovi o tom, že je podezřelý ze zorganizování vraždy aktivistky Handzjukové. Dokument, jenž má podle všeho charakter obvinění, poukazuje na osobní nevraživost Mangera vůči oběti.

Jak se uvádí v oznámení generální prokuratury, tento nepřátelský postoj vznikl v souvislosti s „aktivní veřejnou činností Handzjukové, namířené proti nezákonnému kácení lesů skrývanému údajným žhářstvím a jinou trestnou činností s cílem získat ilegální příjmy kontrolované a koordinované představiteli zločineckého prostředí Chersonské oblasti.“

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme