Ukrajina zakázala přelety ruských letadel přes své území

Ukrajina zakázala přelety všech ruských letadel nad svým územím. Opatření má platit od dnešního večera. Podle ukrajinské vlády porušovaly ruské letecké společnosti letová pravidla a řády. Ukrajinské vládě vadí především lety na Krym, který Rusko loni anektovalo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk

Ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk | Zdroj: Reuters

„Ruské letecké společnosti a ruské letouny už nemají právo využívat ukrajinský vzdušný prostor,“ oznámil dnes ukrajinský premiér Arsenij Jaceňuk.

Rusové přijali zákaz klidně. Letecký úřad Rosaviacia oznámil, že většina leteckých společností míjí ukrajinský vzdušný prostor od sestřelení malajsijského boeingu v Donbasu.

Zákaz tranzitních letů pro ukrajinská letadla zavedlo Rusko už v létě minulého roku. Letos si obě země vzájemně zakázaly také linkové lety. Mezi Ruskem a Ukrajinou tak neexistuje přímé letecké spojení.

Rusko nedodává plyn na Ukrajinu, podle Gazpromu je ohroženo i zásobování Evropy

Číst článek

Martin Dorazín, Anna Jadrná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme