Podle Ukrajinců provedlo Rusko raketový úder na Záporoží. Části města jsou bez elektřiny

Ruské invazní síly ve čtvrtek ráno provedly raketový úder na Záporoží, informovala o tom ukrajinská agentura Ukrinform s odvoláním na náčelníka oblastní správy Oleksandra Starucha. Některé části města jsou podle ní bez elektřiny. Informace o případných ztrátách na životech se upřesňují, podle poradce ukrajinského ministerstva vnitra Antona Geraščenka si však útoky vyžádaly minimálně jednu oběť.

Sledujeme online Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Domy v Záporoží jsou po raketových útocích a leteckých úderech zničené, oběti se teprve sčítají

Domy v Záporoží jsou po raketových útocích a leteckých úderech zničené, oběti se teprve sčítají | Foto: Dmytro Smolienko | Zdroj: NurPhoto / Reuters

Středeční ostřelování poškodilo i vedení v Záporožské jaderné elektrárně. Než se povedlo obnovit vnější napájení, musel blok běžet na nouzové dieselové generátory.

Ukrajinský generální štáb ve své čtvrteční ranní svodce uvedl, že Rusové nadále soustředí své úsilí na pokusy plně obsadit Doněckou oblast, organizovat obranu a udržet dobytá území.

Rusové ostřelovali jadernou elektrárnu v Mykolajivské oblasti. Podle Britů přišli o čtyři bitevníky

Číst článek

„Snaží se také v některých směrech narušit aktivní činnost obranných sil (Ukrajiny),“ píše velení ukrajinské armády, podle něhož ruské invazní síly útočí podél frontové linie a snaží se přeskupit své jednotky.

„Za posledních 24 hodin nepřítel provedl osm raketových a 16 leteckých úderů, vypálil 115 protiletadlových raket na vojenské a civilní objekty Ukrajiny, čímž porušil normy mezinárodního humanitárního práva, zákony a zvyklosti vedení války.“

Zároveň generální štáb dodává, že v důsledku ruských útoků byla poškozena infrastruktura více než 40 obcí, například Marjinky v Doněcké oblasti.

V ostatních směrech nepřátelské jednotky podle něj střílely z tanků, minometů a dělostřelectva různých ráží. „V Mykolajivské oblasti se okupanti zmocnili nákladních aut na převážení mléka od místních komunit a využili je k tajným dodávkám pohonných hmot do válečné zóny,“ zmiňuje štáb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme