Britský ministr obrany Shapps přijel do Kyjeva. Zelenskyj vyzdvihl spolupráci s Londýnem

Britský ministr obrany Grant Shapps jednal v Kyjevě s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským o posílení ukrajinské protivzdušné obrany. Pro Shappse je to první návštěva země napadené Ruskem od jeho nástupu do funkce na konci srpna, informovala v čtvrtek agentura Reuters.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přivítal britského ministra obrany Granta Shappse

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přivítal britského ministra obrany Granta Shappse | Foto: Ukrainian Presidential Press Service | Zdroj: Reuters

„Jménem celého národa vám děkuji za vše, co pro nás děláte. Jsme vděční za vaši pomoc – vojenskou, finanční, humanitární. Velmi si ceníme toho, že se na vás můžeme spolehnout,“ uvedl k setkání s Shappsem Zelenskyj. Oznámila to ukrajinská prezidentská kancelář.

Zelenskyj vyzdvihl obrannou spolupráci Kyjeva a Londýna, která podle něj umožnila Ukrajině výrazně rozšířit své schopnosti na bojišti o zbraně dlouhého doletu. Británie letos dodala Ukrajině střely Storm Shadow.

Tyto rakety podle médií několikrát úspěšně zasáhly cíle na Ruskem okupovaném Krymu, včetně nedávného zásahu loděnice v Sevastopolu.

Z čtvrtečního vyjádření Kyjeva není patrné, kdy přesně se schůzka Shappse a Zelenského konala. Od začátku války na Ukrajině loni v únoru není Shapps v napadené zemi poprvé. V minulosti ji už navštívil, tehdy ale ještě ve funkci ministra energetiky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme