Ukrajinská armáda odváží civilisty z ostřelovaného města Debalceve

Na východě Ukrajiny zuří boje mezi vládnimi vojáky a proruskými separatisty. Podle ukrajinské armády ostřelovali povstalci 15 obcí včetně strategických měst Mariupol a Debalceve. Kyjev tvrdí, že separatisté útočí na města minomety a raketami. Ukrajinská armáda odváží obyvatele Debalceva do bezpečí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinská armáda odváží obyvatele Debalceva do bezpečí

Ukrajinská armáda odváží obyvatele Debalceva do bezpečí | Zdroj: Reuters

„V Debalcevě nejde elektřina, není uhlí na topení, obchody jsou zavřené. Ostřelování vždy začne hned po rozednění,“ popsal ukrajinské televizi 24tv situaci v ostřelovaném městě jeho obyvatel pan Oleksij.

Premiér Arsenij Jaceňuk oznámil, že pokračuje evakuace obyvatel Debalceva. Odehrává se prakticky pod neustálou palbou.

„Do evakuace je nasazených šest autobusů. Stále je ostřelují. Jakmile zjistí, že v nich odvážejí lidí, začnou je ostřelovat. Zatím naštěstí nikoho nezranili. Odvezli jsme tisíc lidí,“ říká premiér.

Také separatisté obviňují ukrajinské vojáky z ostřelování jimi obsazeného území. Podle nich tam za poslední den zahynuli 3 civilisté a 19 lidí utrpělo zranění.


Zvětšit mapu

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme