Ve válce padlo na deset tisíc ukrajinských vojáků, řekl poradce Zelenského. Ruské ztráty jsou mnohem vyšší

Během války s Ruskem ztratila Ukrajina asi deset tisíc vojáků. Podle ukrajinské agentury Unian to prohlásil poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Oleksij Arestovyč. Ztráty Ruska jsou ale podle něj mnohonásobně vyšší než ty ukrajinské.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci na vlakovém nádraží v Kyjevě

Ukrajinští vojáci na vlakovém nádraží v Kyjevě | Zdroj: Reuters

„U nás na začátku konfliktu umíralo v průměru sto vojáků za den, v ruské armádě to v prvních 20 až 30 dnech bylo tisíc padlých denně. Nyní na ruské straně umírá minimálně 200 až 300 vojáků za den,“ řekl Arestovyč v rozhovoru s ruským novinářem Markem Fejginem.

Na Fejginovu otázku, zda je tedy možné předpokládat, že ukrajinská armáda ztratila až deset tisíc vojáků, Arestovyč odpověděl: „Ano, tak nějak.“

Nelze zrušit zákaz odjezdu pro muže, když denně umírá až 100 lidí, tvrdí Zelenskyj

Číst článek

Stanice BBC na svém ruskojazyčném webu poznamenala, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v polovině dubna odhadl, že v bojích zahynulo 2500 až 3000 členů ukrajinské armády a kolem 10 tisíc vojáků utrpělo zranění.

Ve čtvrtek ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov prohlásil, že Ukrajina denně přichází až o stovku zabitých vojáků a pět set jich je raněno. Ve stejný den další poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak řekl, že ztráty v řadách ukrajinské armády dosahují denně mezi 100 až 200 vojáky.

Úřad ukrajinské generální prokurátorky podle agentury Reuters v sobotu uvedl, že od začátku ruské invaze na Ukrajinu bylo zabito nejméně 287 dětí a dalších 492 jich bylo zraněno. Úřad novou bilanci zveřejnil poté, co se dozvěděl o dalších 24 dětských obětech z přístavního města Mariupol.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme