Ukrajinské síly za poslední měsíc osvobodily od ruské okupace přes 600 obcí, uvedl Kyjev

Ukrajinské ozbrojené síly za poslední měsíc osvobodily od ruské okupace více než 600 obcí. V Charkovské oblasti se nachází 502 z nich, v Chersonské oblasti jich leží 75, v Doněcké oblasti 43 a sedm v Luhanské oblasti. Na svém webu to uvedlo ukrajinské ministerstvo pro reintegraci dočasně okupovaných území.

Sledujeme online Kyjev (Aktualizováno: 23:32 14. 10. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci ve vojenském vozidle na cestě k frontové linii během bojů poblíž města Izjumu v Charkovské oblasti

Ukrajinské armádě se podle Kyjeva za poslední měsíc ofenzivy podařilo osvobodit přes 600 obcí | Foto: Jorge Silva | Zdroj: Reuters

„Rozloha osvobozených ukrajinských území se výrazně zvětšila,“ sdělilo ministerstvo. Agentura Reuters, která o prohlášení resortu informovala, poznamenala, že nebyla schopna tuto bilanci nezávisle ověřit.

Ruskem dosazený gubernátor Chersonska požádal Moskvu, aby pomohla s evakuací civilistů

Číst článek

Moskva minulý měsíc vyhlásila anexi čtyř ukrajinských regionů, které z části okupuje. Kromě Chersonské, Doněcké a Luhanské oblasti si nárokuje také Záporožskou oblast. Takřka celý svět ruský pokus o zábor ukrajinského území odmítl.

Ukrajinská armáda mezitím pokračuje v protiofenzivě, která v poslední době postoupila zejména na severovýchodě v Charkovské oblasti a na jihu v Chersonské oblasti.

Proruský gubernátor Chersonské oblasti Volodymyr Saldo ve čtvrtek uvedl, že města čelí prakticky každodennímu ostřelování, a vyzval obyvatele k odjezdu do Ruska.

Požádal přitom ruské vedení, aby pomohlo zorganizovat jejich evakuaci. Podle Reuters se očekává, že první evakuovaní z Chersonské oblasti začnou přijíždět do Ruska během pátku.

ula, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme