Ukrajinské volby se už zřejmě opakovat nebudou

Předseda ukrajinského parlamentu Volodymir Litvin předpokládá, že nedělní prezidentské volby na Ukrajině se už opakovat nebudou. A to i přesto, že jejich výsledek hodlá napadnout neúspěšný kandidát Viktor Janukovyč.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Janukovyč

Viktor Janukovyč | Zdroj: ČTK

Podle předsedy ukrajinské Nejvyšší rady Volodymira Litvina má Viktor Janukovyč demokratické právo obrátit se se svou stížností k ústřední volební komisi nebo k soudu. Volby už se ale s největší pravděpodobností potřetí opakovat nebudou.

"Podle mého osobního názoru je procentuální rozdíl mezi Janukovyčem a Juščenkem tak velký, že by na výsledku nové volby nic moc nezměnily. Nové volby proto podle mě nebudou," prohlásil Litvin.

Hlavní zprávou je ale dnes záhadná smrt ukrajinského ministra dopravy Hryhorije Kirpy. Jeden z jeho spolupracovníků ho včera našel mrtvého na chatě nedaleko Kyjeva. První závěry vyšetřovatelů hovoří o tom, že se ministr zastřelil.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme