Ukrajinskou premiérkou se stala Julia Tymošenková

Julia Tymošenková se stala předsedkyní ukrajinské vlády. Poslanci tamního parlamentu ji téměř jednohlasně potvrdili do funkce, na kterou ji nedávno nominoval nově zvolený prezident Viktor Juščenko. Dvě hlavní postavy ukrajinské oranžové revoluce tak budou příští roky určovat politiku země. Jaké jsou konkrétní plány Julii Tymošenkové?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Julia Tymošenková | Zdroj: ČTK

"Dokážu světu, že Ukrajina neovládá jenom revoluce, ale umí také pracovat." Těmito slovy poděkovala Julia Tymošenková poslancům za její zvolení. Stala se tak první ženou v historii Ukrajiny, která bude velet kabinetu ministrů.

Ještě před hlasováním Julia Tymošenková prohlásila, že úkolem nové vlády bude zejména boj s korupcí. Podle ní právě uplácení zachvátilo celou ukrajinskou společnost. Nová premiérka chce, aby se přísně oddělil byznys od politiky a moci, aby se všichni nekryli navzájem. Sama Tymošenková přitom čelila několikrát trestním stíháním právě kvůli uplácení. V Rusku jí stále kvůli korupční kauze z 90. let hrozí zatčení.

Na adresu Ruska dnes Julia Tymošenková dodala, že zůstává i nadále strategickým partnerem Ukrajiny, ale ta přecijen směřuje do Evropy.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme