Ukrajinský ministr ekonomiky rezignoval, kvůli blokování reforem

Kvůli zablokování hospodářských reforem odstoupil ukrajinský ministr ekonomického rozvoje a obchodu Aivaras Abromavičius. Do vlády pozval litevského ekonoma prezident Petro Porošenko a udělil mu ukrajinské občanství. Abromavičius měl za úkol prosadit na Ukrajině reformy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský ministr ekonomiky Abromavičius oznámil rezignaci | Foto: Reuters

Jako důvod své rezignace uvedl Aivaras Abromavičius odpor k systémovým reformám, ztrátu politické podpory, dosazování pochybných osob do jeho reformátorského týmu a do klíčových ekonomických funkcí.

„Důvodem je prudká aktivizace blokování systémových a důležitých reforem v naší zemi. Není to jen chybějící pomoc na politické úrovni, je to aktivní činnost, směřující k tomu, aby byla paralyzována naše práce," řekl Abromavičius na tiskové konferenci.

Ministr se dostal do sporu s Igorem Kononěkovem, vlivným poslancem za prezidentský blok Petra Porošenka. Ten na ministerstvo do role náměstků prosazoval své lidi, kteří měli kontrolovat metalurgii a ropný a chemický průmysl.

Litevsko-ukrajinský ekonom připomněl, že mu prezident Porošenko při výběru týmu reformátorů slíbil volnou ruku.

Abromavičius prohlásil, že chce se svým týmem z ministerstva hospodářství odejít okamžitě. „Vyzvu ukrajinský parlament, aby o mé demisi hlasoval hned ve čtvrtek,“ řekl.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme