Ukrajinský prezident odmítá nařčení Moskvy z vedení protiruské politiky

Ukrajinský prezident Viktor Juščenko odmítá obvinění Kremlu z vedení protiruské politiky. Juščenko tak reagoval na dopis, který mu minulý týden poslal ruský prezident Dmitrij Medvěděv. Šéf Kremlu znovu ostře kritizoval ukrajinské vedení i tento týden v projevu, který zveřejnil na svých internetových stránkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Juščenko

Viktor Juščenko | Foto: Office of the President of Ukraine

Ukrajinský prezident Viktor Juščenko je podle svých slov rozčarován nepřátelským tónem dopisu, který dostal z Moskvy.

V odpovědi taktéž publikované na oficiálních internetových stránkách Juščenko odmítl, že by ve vztazích mezi Kyjevem a Moskvou byly vážné problémy. Podivil se nicméně, že Moskva si za danou situaci nepřipouští žádnou zodpovědnost.

Ruský prezident Dmitrij Medvěděv obvinil ve videoprojevu zveřejněném na stránkách Kremlu svůj protějšek z antiruské politiky a podrývání ekonomických vztahů mezi oběma zeměmi a oznámil, že do Kyjeva zatím nepošle nového velvyslance. To Kyjev označil za otevřené vměšování do začínající kampaně před prezidentskými volbami.

Přečtěte si také:
Ukrajina by mohla získat půjčku na úhrady dodávek ruského plynu
Evropská unie možná pomůže Ukrajině nakupovat ruský plyn
Ruský premiér kritizuje dohodu o dodávkách plynu mezi EU a Ukrajinou

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme