Ukrajinský prezident Porošenko žádá vyslání policejní mise OBSE do Donbasu

Ukrajinský prezident Petro Porošenko podmínil místní volby v Donbasu vysláním policejní mise OBSE na východ Ukrajiny. Uspořádání místních voleb je součástí minských mírových dohod. Povstalci přítomnost jakýchkoli ozbrojených kontrolorů odmítají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský prezident Petro Porošenko | Zdroj: Reuters

Ukrajinský prezident Petro Porošenko prohlásil, že jedině ozbrojená evropská mise může zajistit bezpečný a regulérní průběh voleb na územích, která kontrolují separatisté.

Ti ale s policejní misí zásadně nesouhlasí a jejich vůdce Alexandr Zacharčenko prohlásil, že nasazení zahraničních policistů bude považovat za intervenci.

Separatisté požadují, aby s nimi uspořádání voleb Kyjev konzultoval, Ukrajina to ale odmítá. S policejní misí OBSE nesouhlasí ani Moskva, která poukazuje na to, že nic takového minské mírové dohody neobsahují.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) je mezinárodní bezpečnostní organizace, která vznikla v roce 1995 transformací KBSE. Sdružuje převážně evropské státy. Jejím cílem je zajistit mír a prohloubit spolupráci mezi evropskými státy.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme