Ukrajinský prezident pro zopakování celých voleb

Dosluhující ukrajinský prezident Leonid Kučma je proti opakování sporného druhého kola prezidentských voleb. Takový postup, který požaduje opozice v čele s neúspěšným kandidátem na prezidenta Viktorem Juščenkem, by Kučma považoval za frašku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leonid Kučma a Viktor Janukovyč | Zdroj: ČTK

Podle nejnovější zprávy agentury AFP, která cituje ruskou agenturu Interfax, by se ale Kučma nebránil uspořádání nových voleb.

Dnes měl parlament projednat druhý návrh na vyslovení nedůvěry vládě. První návrh parlament včera odmítl. Zákonodárci v něm požadovali také vyslovení nedůvěry ukrajinskému generálnímu prokurátorovi a guvernérům východoukrajinské Doněcké a Luhanské oblasti. Ty nedávno pohrozily odtržením.

Ani nejvyšší soud, prošetřující stížnost opozice ohledně údajně zmanipulovaných voleb hlavy státu, nedospěl zatím k žádnému závěru. Soudní jednání se může protáhnout až na několik dní. Juščenkovi právníci požadují, aby soud prohlásil celé druhé kolo voleb za neplatné anebo aby vyhlásil opakování voleb v oblastech, kde údajně docházelo k největším podvodům.

Milan Kopp, Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme