Ukrajinský prezident ukončil návštěvu Berlína

Ukrajinský prezident Viktor Juščenko ukončil svou návštěvu Německa. Po schůzce s kancléřem Gerhardem Schröderem potvrdil, že jsou pro Ukrajinu důležité obchodní vztahy s Německem, a požádal o pomoc při ochraně hranic s Podněstřím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Juščenko a Gerhard Schröder | Zdroj: ČTK

"Ne", řekl kancléř Schröder na otázku, zda Ukrajině přislíbil časový rámec vstupu do Evropské unie. Na společné tiskové konferenci Viktor Juščenko pak dodal své integrační představy: "Vycházíme z toho, že v letošním roce bude ekonomice země přiznán tržní charakter, že na podzim se Ukrajina stane členem Světové obchodní organizace; už v únoru jsem podepsali s EU tříletý akční plán.

Kancléř Schröder obecně podpořil snahy vůdce oranžové revoluce o začlenění do euroatlantických struktur, ale současně zdůraznil, že sbližování s Ukrajinou není nic proti nikomu. Jako uznání přínosu k demokracii dostal prezident Juščenko možnost vystoupit v Bundestagu.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme