Ukrajinští povstalci odmítají odpovědnost za víkendový útok na Mariupol

Proruští separatisté na východě Ukrajiny tvrdošíjně popírají odpovědnost za útok na přístav Mariupol. V sobotu tam po zásahu raket GRAD a URAGAN zahynulo 30 lidí. Podle separatistů šlo o ukrajinskou odvetu za porážku na doněckém letišti. Evropská unie kvůli Mariupolu svolala na čtvrtek mimořádné zasedání Rady unie a Spojené státy hrozí Rusku zostřením sankcí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v Mariupolu přinášejí svíčky na památku 30 obětí ostřelování města

Lidé v Mariupolu přinášejí svíčky na památku 30 obětí ostřelování města | Zdroj: Reuters

Zvýšený provoz zaznamenali telefonní operátoři mezi Moskvou, Kyjevem, Washingtonem, Bruselem, Paříží a Berlínem. Ruský prezident Vladimír Putin mluvil s kancléřkou Angelou Merkelovou. Ta ho už asi po sté vyzvala, aby zastavil eskalaci násilí na východě Ukrajiny.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko telefonoval nejen se spolkovou kancléřkou, ale také s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov apeloval na zahájení přímých rozhovorů mezi separatisty a Kyjevem. Varoval Evropskou unii před shovívavostí vůči destruktivní politice Ukrajiny.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme