Ukrajinu a Polsko znepokojilo armádní cvičení téměř 13 tisíc ruských a běloruských vojáků

V Bělorusku, v západním Rusku a v Baltském moři druhým dnem pokračují sedmidenní armádní cvičení Západ 2017. Účastní se jich téměř 13 tisíc vojáků, stovky tanků, desítky letadel, vrtulníků a lodí. Manévry silně znepokojily sousední země – Ukrajinu, Polsko a Pobaltí.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský Suchoj Su-30SM. (Ilustrační snímek) | Foto: Andrey Volkov | Zdroj: Reuters

Ruská protivzdušná obrana při použití raketových komplexů S-300 a S-400 odrazila simulovaný vzdušný útok na Moskvu. Ruské námořnictvo a letectvo na Baltu zase zlikvidovalo potenciálního protivníka, který by se pokusil zaútočit z moře.

Původně ale ruské ministerstvo obrany uvedlo, že hlavním cílem manévrů je nácvik součinnosti v boji extrémisty a teroristy, kteří za podpory zvenčí pronikli na území svazového státu Ruska a Běloruska.

Mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharová prohlásila, že hysterie, která se kolem cvičení Západ rozpoutala na západě, je umělá a má západním politikům pomoci zdůvodnit zvýšení výdajů na armádu. To, a nikoli proslulá ruská hrozba, vede k růstu napětí na kontinentu, uvedla Zacharovová.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme