Úleva pro New York. Melania Trumpová se přestěhovala do Bílého domu

První americký pár už definitivně bydlí v Bílém domě. První dáma Melania Trumpová se za svým chotěm Donaldem přestěhovala až bezmála půl roku poté, co nastoupil do funkce amerického prezidenta.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Melania Trumpová se stěhováním do Washingtonu čekala kvůli svému jedenáctiletému synovi Barronovi. Chtěla, aby nejdřív dokončil školní rok v New Yorku, kam chodil na jednu z nejprestižnějších a nejstarších tamních soukromých škol na Manhattanu. Tu teď vymění za elitní školu v Potomacu.

Otázku změnu školy kvůli stěhování do Bílého domu řešili i předchozí nájemníci v Bílém domě. Michelle Obamová se se svými dcerami na rozdíl od Trumpových do Washingtonu přestěhovala s předstihem.

První dáma na svém twitterovém účtu zveřejnila fotku s pohledem z okna sídla prezidentů se slovy, že se těší na vzpomínky, které si v novém domově vytvoří. Podle agentury Reuters si údajně nechala upravit dekoraci ve svých soukromých místnostech. Její manžel, jinak na twittru velmi aktivní, stěhování nekomentoval.

Na stěhování Trumpových se ale těšili i obyvatelé New Yorku, kterým přítomnost první dámy a jejího syna ve městě komplikovala život. Bezpečnostní opatření kolem Trump Tower a také kolem cest malého Barrona Trumpa do školy přes čtvrtinu Manhattanu působily potíže v dopravě.

Nebylo to zároveň levné - americké daňové poplatníky ochrana Melania a Barrona přišla denně na zhruba 130-150 tisíc dolarů, v přepočtu na 3 miliony korun. Petici za přestěhování první dámy z New Yorku během jara podepsalo přes půl milionu lidí.

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme