Ulice hlavního města EU ztichly. V Bruselu byl den bez aut

Nezvyklé ticho bylo v neděli v ulicích Bruselu. Také hlavní město Evropské unie se připojilo k evropskému týdnu mobility a vyhlásilo Den bez aut. Povoleno jezdit měly jen vozidla hromadné dopravy, taxíky a auta záchranných služeb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Justiční palác v Bruselu | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Do ulic Bruselu se vydaly tisíce cyklistů, kteří si užívali volných tříproudých vozovek jen pro sebe. Tam, kde se každý den prohánějí desetitisíce aut, bylo tentokrát ticho a ozývaly se jen zvonky a vrčení přehazovaček. Byli tací, kteří by přivítali, aby byl takový den bez aut častěji.

Bylo by úžasné, kdyby to bylo každou neděli, prohlásila paní Valerie dohlížející na dvě děti na kolech, sama také s helmou a na bicyklu.

Jeden z poslanců bruselského regionálního parlamentu za vlámské Zelené sestavil petici za vyhlášení jedné neděle v měsíci dnem bez aut. Zatím se pod ní podepsalo jen 1300 lidí.

Ne, ne, kdepak, jednou za rok to stačí. Je to hodně náročné na organizaci. Vidí budoucnost dnů, kdy v celém městě nesmí jezdit auta pan Francois.

Pavel Novák, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme