Umělecký šéf baletu ruského Velkého divadla podle svých slov ví, kdo ho napadl kyselinou

Moskevští lékaři propustili do domácí péče uměleckého šéfa baletu ruského Velkého divadla. Sergej Filin absolvoval po napadení kyselinou několik operací. Jeho léčba má pokračovat v Německu. Vyšetřovatelé se dál snaží najít útočníka, který baletního mistra poleptal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Umělecký šéf baletu ruského Velkého divadla Sergej Filin opouští nemocnici | Zdroj: Reuters

42letý Sergej Filin se podle svých slov cítí plný síly a absolutně zdráv, byť připustil, že zrak se mu v plné míře ani po operacích nevrátil.

I během dalšího léčení v Německu zůstane bývalý tanečník podle svých slov v kontaktu s ruskými úřady, které dál pátrají po osobě, která na něj zaútočila kyselinou sírovou.

Už o víkendu baletní mistr uvedl, že ví, kdo za činem stojí. O konkrétních jménech ale nechce mluvit až do ukončení vyšetřování.

Neznámý útočník napadl Sergeje Filina před jeho domem v centru Moskvy v polovině ledna. Podle ruské policie i vedení Velkého divadla byla motivem útoku jeho profesní činnost.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme