Unesená francouzská novinářka Florence Aubenasová je na svobodě

Francouzská novinářka Florence Aubenasová, kterou před více než pěti měsíci zajali ozbrojenci v Iráku, je na svobodě. Spolu s ní propustili únosci také jejího iráckého průvodce Husajna Hanúna Sáního.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Florence Aubenasová

Florence Aubenasová | Foto: AFP

Osvobození Florence Aubenasové oznámilo v neděli dopoledne francouzské ministerstvo zahraničních věcí. Novinářka listu Libération je momentálně na cestě z Iráku do Francie. Její irácký průvodce Husajn Hanún, který sdílel její zajetí, byl rovněž propuštěn na svobodu. Zůstává v Iráku u své rodiny.

Oba byli uneseni v Bagdádu 5. ledna letošního roku a jejich zajetí trvalo 158 dní. Letadlo s Florence Aubenasovou na palubě by mělo během odpoledne přistát na vojenském letišti Villacoublay u Paříže. Novinářka je v dobrém zdravotním stavu. Okolnosti jejího propuštění zatím nebyly zveřejněny. Pracovníci deníku Libération přijali oznámení o propuštění své kolegyně s velkým ulehčením.

Veronika Lefrancois, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme