Unesená italská novinářka prý žije

Stále nejasný je osud italské novinářky Giuliany Sgrenové unesené minulý týden v Iráku. Zatímco včera se objevily informace, že ji rebelové zavraždili, dnes přišla zpráva zcela opačná. Novinářka žije, alespoň to tvrdí její zaměstnavatel deník Il Manifesto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Giuliana Sgrena | Foto: Il Manifesto

Pozitivní a negativní internetová poselství se střídají a různé zdroje víceméně věrohodné ujišťují, že viděly Giullianu Sgrenovou živou. Ve snaze najít správný kanál pro vyjednávání italská informační služba sází na zdroje, které loni pomohly osvobodit Simonu Pariovou a Simonu Torettiovou a opírá se rovněž o radu sunnitských ulemů, kteří sehráli v osvobození dvou Simon zásadní roli. Maximo Brutti člen výboru pro kontrolu Italské bezpečnostní služby prohlásil: "Je třeba se obrnit trpělivostí, protože osvobození novinářky si vyžádá delší čas."

Naopak štěstí zřejmě neměl dopisovatel televize Al-Hurra. Toho mělo v jihoirácké Basře zabít teroristické komando. Tato satelitní televize vysílá v arabštině, ale financují ji Spojené státy.

Vědunka Lunardi, Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme