Unesené čínské děti se po dvou letech vrátily k rodičům

Desítky čínských rodičů se po letech setkaly se svými unesenými dětmi. Policejní akce skončila úspěšně i díky novým webovým stránkám ministerstva pro veřejnou bezpečnost, které zveřejnilo desítky fotografií dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

Setkání Wang Pang-jina z provincie Kuej-čou s jeho synem bylo plné slz. Šťastný otec nebyl schopen vyjádřit své pocity, po dvouletém pátrání už totiž nevěřil, že ho ještě někdy spatří.

Obchodování s dětmi je v Číně stále výnosným obchodem, některé končí jako levné pracovní síly, jiné jsou nabízeny k adopci do zahraničí.

Policisté v rámci mimořádné bezpečnostní akce zachránili v uplynulých šesti měsících přes dva tisíce unesených dětí, nyní musí vypátrat i jejich rodiče, což je mnohdy, zejména u těch nejmenších velký problém. I proto se rozhodli umisťovat fotografie těchto dětí na internet.

V Číně podle oficiálních údajů každoročně zmizí na 10 tisíc dětí, odhady některých humanitárních organizací mluví o 20 až 70 tisících.

Robert Mikoláš, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme