Unesené Němky jsou v pořádku

Obě ženy, které včera při přepadení dolnosaské banky unesli tři lupiči a odjeli s nimi na Ukrajinu, jsou v pořádku. Mají za sebou 16ti set kilometrovou jízdu přes dvoje státní hranice. Jedna z rukojmích, devětatřicetiletá bankovní úřednice, se v noci na dnešek vrátila domů. Do dolnosaského Ulzenu ji dopravil policejní vrtulník z Varšavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lupiči na útěku | Foto: Česká televize

Žena utekla lupičům na jedné benzínce v Polsku. Druhá z unesených úřednic se vrátí domů dnes. Její drama skončilo až na Ukrajině, kde se pachatelé vzdali policii. Jde o občany Spolkové republiky ve věku od 24 do 27 let. Dva z nich pocházejí z Kazachstánu. Nyní sedí ve vazbě v ukrajinském Rovnu. Podle německého policejního mluvčího přepadení spořitelny postrádalo jakýkoli plán a značné problémy jim dělala také orientace. Pronásledováni konvojem policistů nakonec lupiči urazili 1600 km a vynutili si přechod dvou státních hranic.

Markéta Kaclová, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme