Unesený Číňan hledal své rodiče dlouhých 23 let. Pomohl mu i Google

Jako malého chlapce ho unesli rodičům, po dlouhých 23 letech se s nimi opět shledal. Neuvěřitelný příběh se stal v Číně, kde jsou právě únosy dětí běžné. Navíc je to lukrativní byznys.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Číňanka s dítětem

Číňanka s dítětem | Foto: Robert Mikoláš

Tragický příběh dnes už 28letého Luo Kanga ze S´- čchuanu se začal psát před 23 roky.

Tehdy u města Kuan-kan v provincii S´- čchuan zmizel na cestě do školky, a i když zoufalí rodiče zmobilizovali celou vesnici i policii, jejich pětiletý chlapec nebyl k nalezení.

Hrůzné okamžiky, jaké jeho rodiče prožívali, si lze jen těžko představit. V Číně stále platí politika jednoho dítěte a chlapci jsou navíc z mnoha důvodů preferovaní před dívkami. Nakonec se tedy vzdali naděje, že syna ještě někdy spatří, a adoptovali děvčátko.

Malý Luo Kang skončil v jiné rodině, která ho získala a s největší pravděpodobností koupila. Jeho novým domovem se stalo místo vzdálené 1500 kilometrů od rodné obce. První dny a měsíce prý proplakal, jak ale byl starší, nevzdával se naděje, že se vrátí domů.

Každý večer před spaním si prý osvěžoval paměť, snažil se vybavit si sebemenší detaily z původního bydliště, stále se mu však ve vzpomínkách vybavovaly jen dva mosty. A tak namaloval hrubou mapku svého rodiště a poslal ji na adresu organizace pátrající po unesených dětech.

Dostalo se mu odpovědi, že by mohl být dávno ztraceným synem manželského páru ze S´- čchuanu, a dozvěděl se i místo obce. Vzal si proto na pomoc internetový vyhledávač Google. Když si vesnici zvětšil, spatřil dva mosty, které si z dětství pamatoval.

Shledání bylo emotivní. Luo Kang sice přiznal, že ho jeho adoptivní rodiče měli rádi, ale on stále toužil po vlastním otci i matce. Na takové setkání marně čekají další tisíce unesených dětí. Každý rok totiž v Číně zmizí až 20 tisíc chlapců a děvčat a organizované gangy je pak prodávají za vysoké částky - chlapce až za 5 tisíc dolarů, dívky za desetinu.

Robert Mikoláš, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme