UNICEF vyhlašuje první charitativní sbírku v kryptoměně. Od dárců požaduje pouze instalaci softwaru

Rekordním růstem digitálních kryptoměn se od loňska nechal zlákat kdekdo. Přestože hodnota bitcoinu nebo etherea teď klesá, na oblibě jim to neubírá. A tak i Dětský fond OSN UNICEF, přesněji jeho francouzská pobočka, nyní hledá dárce, kteří by na děti v Sýrii přispěli ve virtuální měně.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vykládka humanitární pomoci UNICEF | Foto: Roger LeMoyne, Unicef

UNICEF nabízí instalaci softwaru, který umožní těžit virtuální měnu ethereum a ta půjde přímo na účet Dětského fondu. Snaží se tak oslovit zejména fanoušky videoher s výkonnými grafickými kartami. Získávání kryptoměn je totiž založené na složitých výpočetních operacích.

Kurz bitcoinu se propadl pod 7000 dolarů. Ztrácí i ethereum a ripple

Číst článek

To znamená, že jediné, co dárci zaplatí, je elektřina, kterou spotřebuje počítač. Zvláštní software má také zajistit, aby byl účet UNICEF v ethereu transparentní.

Na účet v ethereu doteď přispělo 451 lidí a Dětský fond díky nim získal v přepočtu přes 27 000 korun. Vedení UNICEF přitom minulý týden oznámilo, že potřebuje asi 73 miliard korun, aby pomohlo dětem zasaženým válkami a násilím. Organizace odhaduje, že jich po celém světě je celkem 48 milionů.

„Kromě toho, že roste počet zasažených dětí, spousta krizí se protahuje a tím pádem je budoucnost dětí ohrožená ještě víc. Zároveň jsme bohužel svědky nového zvyku, kdy se útočí na školy, nemocnice a další zdravotnická zařízení nebo vodovodní infrastrukturu a to by nemělo být přijatelné,“ prohlásil ředitel mimořádných programů UNICEF Manuel Fontaine. Nejvíc ohrožených dětí je podle něj v syrském konfliktu - skoro sedm milionů.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme