UNICEF pořádá rekordní sbírku na pomoc dětem po celém světě

Dětský fond UNICEF chce pomoci více než 60 milionům dětí v krizových oblastech po celém světě. Zasáhnout plánuje nejen v zemích hořících konfliktů, ale i tam, kde se na problémy za poslední léta zapomnělo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Syrští uprchlíci (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Na pomoc bude podle fondu potřeba 3,1 miliardy dolarů, tedy přes 70 miliard korun. Celkem se má týkat 62 milionů dětí v 71 krizových zemích a oblastech na celém světě.

Podle šéfky UNICEF pro humanitární programy Afshan Khanové jsou na světě děti, které byly svědky násilí a zabíjení dnes a denně. U mnoha to trvalo čtyři roky, jako například v Sýrii, a tyto děti stále nemají základní životní podmínky.

„Riskujeme celou jednu generaci dětí tím, že nebudou mít odstup od násilí a normální životní návyky. Jsou to děti, jejichž život je otřesen, děti, jimž jsme ukradli budoucnost,“ řekla Afshan Khanová.

Libérie, ebola | Foto: Reuters

Nejvíc peněz, přes 900 milionů dolarů, by mělo jít podle očekávání do Sýrie a okolních zemí. Pět set milionů dolarů by mělo směřovat do zemí v západní Africe, které zasáhla epidemie eboly. Řada dětí tam kvůli nemoci přišla o jednoho nebo o oba rodiče.

UNICEF myslí i na děti, které trpí v důsledku ukrajinské krize. Mezi ně chce rozdělit 30 milionů dolarů.

Fond shrnuje, že jedno z deseti dětí na světě žije v některé z oblastí zasažených buď válkou, nebo humanitárními a přírodními katastrofami.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme