Unie se bude ptát Makedonců na řešení krize v zemi

Evropská unie je nespokojena s vývojem v Makedonii a očekává výrazný pokrok v řešení krize v zemi. Řekl to vysoký představitel Unie pro zahraničí Javier Solana před dnešním setkáním šéfů diplomacií patnáctky v Lucemburku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie si do Lucemburku pozvala zástupce makedonské vlády národní jednoty, aby zjistila dokdy hodlají tolerovat násilí v zemi. To je však otázka, na kterou Makedonci těžko odpoví. Zvláště poté, co se politický dialog mezi albánskými a slovanskými stranami dostal minulý týden do slepé uličky. Úřad makedonského prezidenta Trajkowského sice oznámil, že jednání politických stran o krizi v zemi bude ode dneška pokračovat, ale vývoj rozhovorů je nejasný.

Ministři zahraničí patnáctky dnes budou určitě diskutovat o víkendových bojích u vesnice Aračinovo a křehkém příměří, kterého se podařilo dosáhnout až po návštěvě Javiera Solany ve Skopje. Unie se proto bude makedonských zástupců ptát, proč neplní závazky obsažené v asociační dohodě. Makedonie se v ní v dubnu zavázala, že do června vyřeší krizi v zemi, což se nestalo.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme