Unie se bude ptát Makedonců na řešení krize v zemi

Evropská unie je nespokojena s vývojem v Makedonii a očekává výrazný pokrok v řešení krize v zemi. Řekl to vysoký představitel Unie pro zahraničí Javier Solana před dnešním setkáním šéfů diplomacií patnáctky v Lucemburku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie si do Lucemburku pozvala zástupce makedonské vlády národní jednoty, aby zjistila dokdy hodlají tolerovat násilí v zemi. To je však otázka, na kterou Makedonci těžko odpoví. Zvláště poté, co se politický dialog mezi albánskými a slovanskými stranami dostal minulý týden do slepé uličky. Úřad makedonského prezidenta Trajkowského sice oznámil, že jednání politických stran o krizi v zemi bude ode dneška pokračovat, ale vývoj rozhovorů je nejasný.

Ministři zahraničí patnáctky dnes budou určitě diskutovat o víkendových bojích u vesnice Aračinovo a křehkém příměří, kterého se podařilo dosáhnout až po návštěvě Javiera Solany ve Skopje. Unie se proto bude makedonských zástupců ptát, proč neplní závazky obsažené v asociační dohodě. Makedonie se v ní v dubnu zavázala, že do června vyřeší krizi v zemi, což se nestalo.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme