Hongkongské aerolinky zrušily letuškám povinnost nosit sukně, bály se sexuálního obtěžování

Letušky hongkongské společnosti Cathay Pacific budou smět ve službě nosit i kalhoty. Vynutily si zrušení přes 70 let starého pravidla, podle kterého si mohly oblékat pouze sukně. Změnu uniforem žádaly čtyři roky kvůli obavám ze sexuálního obtěžování.

Hongkong Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hongkongské aerolinky povolí letuškám nosit i kalhoty (ilustrační foto)

Hongkongské aerolinky povolí letuškám nosit i kalhoty (ilustrační foto) | Foto: Randall Hill | Zdroj: Reuters

Letuškám Cathay Pacific podle agentury AFP sukně vadily hlavně ve chvílích, kdy ukládaly pasažérům zavazadla do schránek nad sedadly.

Kalhot se ale stevardky dočkají až s novými uniformami, které společnost podle odborů zavede nejdřív za tři roky.

Sukně byly léta jedinou variantou i pro letušky dalších dopravců. British Airways povolily kalhoty teprve před dvěma roky, korejské Asiana Airlines ke změně přinutila až výzva komise pro lidská práva.

Odbory Air France protestovaly naopak proti tomu, aby letušky musely při letech do Íránu nosit jedině kalhoty a zahalovat se šátkem. Firma proto linku do Teheránu obsazuje na základě dobrovolnosti.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme