‚Máme epidemii úniků informací.‘ Netanjahu chce své kolegy dát vyšetřit na detektor lži

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu chce své kolegy z válečného kabinetu podrobit testům na detektoru lži. Detaily z jednání vlády, včetně informací o národní bezpečnosti, se totiž podle ministerského předsedy příliš často dostávají do médií, napsal v neděli server The Times of Israel.

Tel Aviv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu během tiskové konference s ministrem obrany Yoavem Gallantem a ministrem kabinetu Bennym Gantzem na vojenské základně Kirya v Tel Avivu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu | Zdroj: Reuters

„Máme tu epidemii úniků informací a já v tom nechci pokračovat. Nařídil jsem proto prosazení zákona, podle něhož se každý, kdo se účastní zasedání kabinetu a jedná o bezpečnosti, včetně politických a odborných kruhů, podrobí testu na detektoru lži,“ řekl podle stanice Channel 12 Netanjahu na jednání vlády.

Premiérovo prohlášení je podle serveru The Times of Israel reakcí na nedávné informace v médiích o průběhu jednání vlády o možném poválečném uspořádání regionu a Pásma Gazy, v němž izraelská armáda už tři měsíce svádí boje s palestinským hnutím Hamás.

Bombardování civilních cílů jako v Pásmu Gazy tu nebylo od války ve Vietnamu, říká výzkumník Záhora

Číst článek

Čtvrteční schůzka vlády skončila prudkou a hlasitou roztržkou a vzájemným obviňováním mezi členy kabinetu a nejvyšším vedením armády, píše server.

Hamás pronikl na území Izraele 7. října, zabil na 1200 lidí a přes 200 jich unesl do Pásma Gazy. Při izraelské odvetné operaci v Pásmu Gazy, kde Hamás vládne, podle tamních úřadů zemřelo přes 22 000 Palestinců.

Izrael v sobotu oznámil, že dokončil likvidaci vojenských struktur Hamásu na severu Pásma Gazy, ale v tažení proti hnutí hodlá pokračovat.

Ve snaze o zklidnění situace v těchto dnech cestují po blízkém východě ministři zahraničí Spojených států amerických a Německa, Antony Blinken a Annalena Baerbocková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme