United Airlines vyhlásily bankrot

Americká letecká společnost United Airlines oznámila bankrot. Její pád je největším v historii letecké dopravy nejen ve Spojených státech, ale i ve světě. Společnost má obrovské dluhy a jen tento týden měla splatit téměř miliardu dolarů. United Airlines vyhlásily platební neschopnost a požádaly o soudní ochranu před věřiteli. V době bankrotové ochrany musí projít rozsáhlou restrukturalizací, zatím mají i nadále létat. Na ztrátě aerolinek se kromě špatně zvolené strategie podepsaly také problémy americké ekonomiky a loňské teroristické útoky s následným odlivem cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Je to největší bankrot letecké společnosti v americké historii. United Airlines bojovaly dva roky s prohlubujícími se ztrátami a poslední ranou bylo rozhodnutí vlády o odmítnutí poskytnutí garance na téměř dvoumiliardovou půjčku. Letecká společnost bude zatím nadále provozovat svých 1700 letů denně a uspokojovat tak dvacet procent amerického trhu. Později se ale očekává omezení linek, masivní propuštění a rapidní snižování nákladů.

Aliančním partnerem Českých aerolinií je ve Spojených státech jiný dopravce Delta Airlines, který existenční problémy nemá.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme