Univerzita v Bayreuthu rozcupovala dizertaci německého exministra obrany

Ostuda v přímém televizním přenosu. Tak píší německá média o zprávě univerzitní komise v Bayreuthu, která zkoumala doktorskou práci dnes již bývalého německého ministra obrany Karla-Theodora zu Guttenberga. Ten podle komise záměrně podváděl a opisoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý německý ministr obrany Karl-Theodor zu Guttenberg | Zdroj: Reuters

Kvůli této opisovací aféře musel zu Guttenberg rezignovat. Někdejší politická hvězda křesťanských demokratů, o kterém se v kuloárech mluvilo jako o příštím kancléřovi, mohl dnes v televizi sledovat, jaké mínění má o jeho doktorské práci univerzitní komise.

Ta si ve svém hodnocení nebrala servítky. Podle ní pracují i začínající studenti pečlivěji, protože jsou vedení k tomu, aby uváděli u citací zdroje. Vedoucí Guttenbergovy práce podle komise vinu nenese, prý se nechal svést "pedagogickým optimismem" a důvěrou.

Ve stejný den oznámila další německá univerzita v Kostnici, že odebírá doktorský titul Veronice Stoiberové, dceři bývalého dlouholetého lídra bavorské CSU Edmunda Stoibera. Důvod: také opisovala.

Pavel Polák, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme