Univerzita v Cambridgi nevyloučí studenta, který spálil bankovku před bezdomovcem. Mladík se omluvil

Na univerzitu v Cambridgi se v říjnu vrátí student, který před bezdomovcem v opilosti provokativně spálil dvacetilibrovou bankovku. Video vzbudilo před časem rozruch. Prestižní univerzita dala mladíkovi šanci pokračovat ve studiu poté, co se za své činy veřejně omluvil.

Cambridge Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Student Ronald Coyne, který pálil bankovku před bezdomovcem | Zdroj: The Times

Ronald Coyne také prý absolvoval školení o nebezpečí alkoholu a o sociální inkluzi. Student prvního ročníku práv se v únoru nechal natočit, jak oblečený do černého žaketu s bílou košilí a bílou vázankou na Bridge Street v Cambridge před bezdomovcem pálí demonstrativně dvacetilibrovou bankovku. V přepočtu jde skoro o 600 Kč.

Muž, který scéně musel přihlížet, byl nezaměstnaný řidič jeřábu, který skončil na ulici. Ten scénu následně popsal jako nechutnou. Incident vyvolal vlnu nevole, petici za vyloučení studenta práv podepsalo 23 tisíc lidí.

„Zneužil jsem svoji výsadu a na univerzitu vrhl špatné světlo“

Ronald Coyne

Podle BBC se na Pembroke Collage, kam Coyne patří, vybralo od incidetu více než 1000 liber pro místní bezdomoveckou komunitu.

Student Ronald Coyne patřil na univerzitě v Cambridgi do univerzitní organizace britské konzervativní strany (Cambridge University Conservative Association), ze které byl po vypuknutí skandálu okamžitě vyloučen.

Zajímavosti na celé kauze přidává i fakt, že podle britského deníku The Telegraph Coyne tvrdil, že je synovcem skotské premiériky Nicoly Sturgeonové. Mluvčí skotské vlády však vyvrátil, že by byl Coyne s premiérkou v přímém příbuzenském vztahu.

Jaromír Marek, Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme