Univerzita v Cambridgi přijala patnáctiletého génia

Studentovi, kterého přijala univerzita v anglické Cambridgi ke studiu matematiky, je pouhých patnáct let. Pro Arrona Fernandeze bude navíc starobylá akademická instituce vůbec první školou, na kterou nastoupí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti Harvardovy univerzity | Foto: Miroslav Konvalina

Arron splnil všechny podmínky přijetí. V maturitní zkoušce z fyziky dosáhl známky A s hvězdičkou, což znamená nejlepší možné ohodnocení.

V minulých letech nashromáždil další „áčka“. V pěti letech složil první maturitní zkoušku, a to z matematiky.

Arron byl od narození mimořádně nadaný, a tak jeho rodiče rozhodli, že do školy chodit nebude a doma ho bude učit jeho otec.

Žádná kolej, žádný bar

Ten s ním také bude bydlet v pronajatém bytě v Cambridgi. Univerzita totiž Arronovi nenabídla ubytování na koleji, protože děti tam bydlet nesmějí.

Arron zároveň nesmí až do svých osmnácti let vstoupit do univerzitního baru s ostatními studenty. Tvrdí však, že do baru nebude chodit, ani až mu bude osmnáct.

Britské noviny píší o dalších případech nadaných studentů, přijatých v dávné či nedávné historii na anglické univerzity. Ne všichni skončili slavně.

Šťastný konec však mělo například přijetí čtrnáctiletého Williama Pitta mladšího do Cambridge v roce 1773. Později se stal britským premiérem, podobně jako jeho otec.

Milan Kocourek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme