Únos Estonců v Libanonu může souviset s libyjskou krizí

Neznámí ozbrojenci unesli v Libanonu sedm Estonců, kteří v zemi cestovali na kolech. K incidentu došlo v údolí Bikáa, které je známé bezvládím a výrobou narkotik. Libanonská armáda zatím pátrá, kam ozbrojenci cyklisty ukryli. Bezpečností zdroje nevylučují, že únos může souviset s libyjskou krizí. Mezi Bejrútem a Tripolisem jsou ale dlouhodobě špatné vztahy, a toto obvinění tak může být i snahou poškodit Libyi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libanon | Foto: Khalil Baalbaki

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí varoval, že bombardování jeho země ohrožuje široký region a že v celém Středomoří také může přijít odplata. Právě s touho hrozbou může podle zdrojů citovaných libanonským tiskem souviset únos Estonců.

Místní média poukazovala, že turisté byli přepadenu u základny Lidové fronty pro osvobození Palestiny - všeobecného velení. Tato palestinská gerila ale účast na únosu striktně popírá.

Sedm estonských mužů jelo u města Zahle, když u nich zastavil černý mercedes a dva bílé mikrobusy. Na silnici po Evropanech zbyla pouze jízdní kola.

Katarína Brezovská, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme