Únos ruského letadla skončil bez obětí

Asi 20letý mladík, který unesl ruské letadlo typu TU-154 s 58 lidmi na palubě do Izraele, je duševně nemocný. Informovala o tom izraelská armáda poté, co se vzdušný pirát „vyzbrojený“ falešnou výbušninou bez odporu vzdal na vojenské základně Uvda. Stále není jasné, zda jde o Čečence či Dagestánce, jak agentury uvádějí. Jisté ale je, že ho čeká psychiatrické vyšetření.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští důstojníci uvedli, že muž vyjadřoval při vyjednávání s nimi obavy nad tím, že žlutá rasa začíná převažovat nad bílou. Poté, co se vzdal, předal Izraelcům dva dopisy a videokazetu. Jeden dopis byl adresován „bílému světu“ a druhý japonskému císaři, ve kterém si únosce stěžoval na to, že „žlutí“ chtějí převzít vládou nad bílou rasou.

Ruská agentura Interfax také informovala, že ruské úřady po prohlídce seznamu cestujících, kteří jsou všichni v pořádku, shledaly, že pět osob mělo falešné pasy, jež ruské ministerstvo vnitra nikdy nevydalo.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme