Únosce děvčátka z Trmic poslal soud v Koblenci na 4,5 roku do vězení

Soud v německém Koblenci vynesl rozsudek nad obžalovanými v případu únosu novorozené Michaelky z ústeckých Trmic. Melanii Bernhartovou i jejího partnera Uweho Reineckera poslal do vězení na čtyři a půl roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Únoskyně Melanie Bernhardtová (vpravo) u soudu v německém Koblenci | Foto: Klára Stejskalová

V slzách se zlomeným hlasem se obžalovaná Melanie Bernhardtová omluvila na dálku matce a rodině uneseného kojence, i své rodině.

Obhajoba se snažila prokázat, že obžalovaná devětačtyřicetiletá žena se dostala na šikmou plochu v důsledku životních útrap, které ji poslední roky postihly a které narušily její psychiku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahraniční zpravodajak ČRo Klára Stejskalová sledovala jednání přímo v soudní síni

Jedenapadesátiletý Uwe zase vystupoval před soudem jako oběť lásky k ženě, které ho zahrnula spletivem lží. Žil prý v domnění, že bere z kočárku vlastní dítě.

Státní žalobkyně ovšem podobné teorie odmítla a oběma obžalovaným navrhovala nejméně čtyřletý trest odnětí svobody. Podle soudce rovnocennou vinu potvrzovaly různé důkazy ohledně krádeže aut a padělání dokladů, kterých se oba rovněž dopustili.

Za únos dítěte hrozí v Německu trest vězení až pět let, tedy asi o třetinu méně než v Česku. Obžalovaní tak dostali trest v horní hranici trestní sazby. To, že nedostali maximální možný trest, odůvodnil soudce tím, že se k činu přiznali, a to jim bylo přičteno jako polehčující okolnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahraniční zpravodajka Klára Stejskalová shrnula trmický případ, zavzpomínal na něj také šéf ústeckých policistů Vladimír Danyluk

Obhájce Uweho Reineckera se chce proti rozsudku odvolat, obhájkyně Melanie Bernhartové se dosud nevyjádřila.

Matka uneseného děvčátka, která dodnes trpí psychickými problémy, se zároveň dočká odškodnění. Mělo by jít o částku pěti tisíc eur. Rodina s takovou částkou nesouhlasí. Soud její poměrně malou výši odůvodnil nulovými majetkovými poměry odsouzených.

Reinecker a Bernhartová loni v červenci osmnáctidenní Michalku unesli z kočárku přímo před zraky její matky v trmickém parku a dítě zavlekli v kradeném automobilu do Německa. Po pěti dnech policie únosce i kojence vypátrala v Neuwiedu nedaleko Koblence.

Němečtí policisté našli uneseného kojence z Trmic na Ústecku. | Foto: ČTK

Klára Stejskalová, Martin Hromádka, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme