Únosci autobusu požadují výkupné do čtvrtečního rána

Únosci, kteří přepadli autobus na předměstí Atén, dali řeckým úřadům do čtvrtečního rána lhůtu na zaplacení požadovaného výkupného ve výši jednoho miliónu dolarů. Jeden z únosců sdělil řecké televizi Alter TV, že peníze mají být předány do sedmi hodin našeho času. Do zaplacení výkupného prý už nebudou propuštěni další rukojmí. Podle dostupných zpráv nadále zadržují asi sedm cestujících.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesený autobus (modrý)

unesený autobus (modrý) | Zdroj: ČTK

Dva ozbrojení muži přepadli linkový autobus s 27 cestujícími ve středu časně ráno, když přijížděl z Maratonu do řecké metropole. Řidiči, průvodčímu a jedné ženě se ještě na začátku podařilo uprchnout. Muži pak ale autobus obsadili a zatáhli záclony, aby nebylo vidět dovnitř.

Během dne pak ale některé z unesených pasažérů postupně propouštěli. Jedna z cestujících Stella Matariová telefonicky přímo z autobusu řecké televizi popsala situaci a požadavky únosců.

"Jsou ozbrojení a mají výbušniny. Chtějí, aby se policejní vozidla, která obklíčila unesený autobus, vzdálila. Požadují řidiče, který by autobus odvezl k letišti. Tam hodlají propustit všechny ženy. Na letišti má být připraveno letadlo, které je dopraví do Ruska. Na letištní ploše pak propustí zbývající unesené cestující."

Národnost únosců stále není známa. Podle dosavadních informací se ale zřejmě jedná o Albánce. Svědčil by o tom i fakt, že na místo incidentu dorazili i zástupci albánské ambasády, kteří s vyjednáváním pomáhají. Podle předchozích zpráv o sobě ale sami únosci prohlašovali, že jsou Rusové.

Regina Prouzová-Květoňová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme