Únosci rumunských novinářů žádají vysoké výkupné

Iráčtí rebelové, kteří koncem března unesli tři rumunské novináře, požadují od jejich rodné země vysoké výkupné. Prohlásil to předseda opoziční sociálnědemokratické strany a bývalý ministr zahraničí Mircea Geoana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Iráku

násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

"Ze strany únosců se objevily vysoké finanční požadavky. Z naši strany odzněla mírnější nabídka. Jako ale vždy v takovýchto případech, sumy rostou. Není to rovnocenný vztah," řekl Geoana novinářům v jihorumunské Craiově.

Podrobnosti bývalý šéf rumunské diplomacie neřekl. Nevylučuje ale, že únosci budou mít finanční i politické požadavky. Už od počátku podmiňují životy rukojmích stažením rumunských jednotek z Iráku.

Koncem března byli v Iráku uneseni tři žurnalisté - reportérka televizní stanice Prima TV Maria-Jeanne Ionová (33), její kameraman Sorin Micoci (30) a zpravodaj listu Romania Libera Eduard Ovidiu Ohanesian (37).

Prezident Traian Basescu minulý týden uvedl, že novináři jsou v pořádku, připustil ale, že vyjednávání s ozbrojenci je stále obtížnější. Rumunsko má v Iráku 800 vojáků a za jejich návrat se vyslovuje na 70 procent obyvatelstva.

Martin Hromádka, Adam Weiss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme