Únosci: Unesené Italky jsme zabili

Iráčtí únosci tvrdí, že zavraždili dvě rukojmí. Islamistická skupina v Iráku na svých internetových stránkách oznámila, že zabila dvě unesené Italky - pracovnice humanitární organizace v Iráku. Oznámila to agentura Reuters. Příslušníci džihádu svůj čin, který označili jako boží soud, zdůvodnili tím, že Berlusconiho vláda nevyslyšela jejich požadavek na stažení italských vojsk z Iráku. Mimoto ve svém prohlášení uvedli, že i nadále budou útočit na každého cizince žijícího v Iráku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

útoky v Iráku | Zdroj: ČTK

Posledním z trojice západních inženýrů, kteří pracovali pro jednu stavební firmu v Iráku, je Ken Bigley. Ten prosí o pomoc britského premiéra. Spolu se dvěma zavražděnými Američany byl minulý týden unesen skupinou Tavhíd a džihád, jeho jedinou nadějí zřejmě zůstává výměna za jednu ze zadržovaných iráckých žen.

Na veřejnosti proběhly spekulace o propuštění dvou prominentních iráckých vězenkyň. Jedná se o odbornice na biologické zbraně, které sloužily režimu Saddáma Husajna. Irácká vláda se domnívá, že už neohrožují Irák a může být na kauci propuštěna. Přesto odmítají jejich propuštění dávat do souvislosti s únosem 3 inženýrů. Spojené státy však možnost brzkého propuštění iráckých odbornic popřely.

Markéta Kaclová, Eva Hanzlová, Martina Hřibová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme