Únosci zajali na Haiti českého misionáře

Na Haiti byl ve středu unesen čtyřiatřicetiletý český misionář Roman Musil, který na tomto karibském ostrově působí už tři roky. Únosci za jeho propuštění požadují výkupné 50 tisíc dolarů, což je asi jeden a čtvrt miliónu korun. Radiožurnálu to řekl Martin Sedloň z Kongregace misionářů Oblátů Panny Marie Neposkvrněné, k níž patří i Musil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

misionář Roman Musil | Foto: ČTK

"My jsme samozřejmě ještě volali do Říma, abychom to potvrdili, a co já mám poslední informaci, tak opravdu jde o únos z finančních důvodů, ne z nějakých politických. V podstatě co tam zaznělo, nějaká cifra, tak tam zazněla cifra 50 tisíc dolarů. Ale nikdo neví, jak to bude, protože už dostali nějaké peníze a pak si asi uvědomili, že by mohli získat ještě víc," řekl Radiožurnálu Sedloň.

S únosci Romana Musila vyjednávají představitelé katolické církve. Únosy jsou na Haiti velmi časté. Většina lidí se ale po zaplacení výkupného dostane na svobodu.

Jak potvrdil šéf české diplomacie Cyril Svoboda, ministerstvo zahraničních věcí se už spojilo s haitskými úřady a snaží se českému občanovi pomoci.

"Bohužel, Česká republika nemá na Haiti žádné zastoupení, my tam nemáme ani zastupitelský úřad, ani honorárního konzula, dokonce nemáme ani diplomatické styky s touto republikou - mimo jiné proto, jaké jsou tam poměry. V každém případě vláda na Haiti ústy ministra zahraničních věcí přislíbila, že udělá všechno, co je v jejích silách," uvedl Svoboda.

Naděžda Hávová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme