Česko 0:2 USA

Únoskyni novorozené Michaely z Trmic označil psychiatr za sociálního infantila

V případu únosu holčičky Michaely z Trmic zatím rozsudek nepadl. U soudu v Koblenci se jednání protahuje. Důvodem je spleť lží a doslova bizarních výpovědí, který celý případ obepínají. Německému páru, který kromě únosu kojence čelí obvinění z krádeží aut a padělání dokladů, hrozí pětileté vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Melanie-Christin Marie Bernhartová, únoskyně Michaely z Trmic, u soudu v Koblenzi. 28. 1. 2013 | Zdroj: ČTK

Únos teprve 19denní Michaely z Trmic vzbudil vloni v létě značný zájem veřejnosti. Únosci vzali novorozeně z kočárku přímo před očima matky. Po dopadení německého páru se objevila řada spekulací včetně možného obchodu s dětmi.

Obrovskou pozornost budil zpočátku i soudní proces. Dnes ale kromě dvou německých reportérů obsadily křesla v galerii pro návštěvníky studentky z místní střední školy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soudní proces s únosci malé Michaely z Trmic sleduje v Koblenzu zahraniční zpravodajka Klára Stejskalová

„Vůbec nic o tom případu nevím a nemohu se v něm vyznat, protože nevím, co tu zaznělo už dříve,“ říká jedna ze středoškolaček. O únosu malé Michaely neslyšely ani její spolužačky.

Nevěřícně proto sledují zamotaný příběh obžalované Melanie. V sále je přítomná i jedna z jejích tří dospělých dcer. Na mikrofon odmítá mluvit. Dobří přátelé matky obžalované jsou o něco sdílnější. Pro rodinu je to prý velká rána. Vůbec si nedovedou vysvětlit, jak se něco takového mohlo stát.

Podle psychiatra Buchholze, který pomalu předčítá příběh Melanie, došlo ke zvratu v okamžiku, kdy před deseti lety přišla o manžela a kvůli zamoření o rodinný dům. Od té doby se propadala do problémů a řešila je útěkem do světa lží.

Sociální infantil - těmito označil psychiatr obžalovanou devětačtyřicetiletou ženu s dlouhým černým copem, která během přelíčení neprojevuje téměř žádné emoce. Navíc prý trpí bájnou lhavostí.

„Můj mandant jí uvěřil, že je těhotná, nechtěl unést cizí dítě, věřil, že jde o jeho potomka,“ tvrdí obhájce partnera obžalované Melanie, který staví na tom, že jeho mandant obžalované jen slepě uvěřil a sám je nevinný.

„I podle mne byla hlavou celého toho zločinu ona,“ tvrdí rodinní známí. Podle nich se matka obžalované zcela zhroutila.

Najít zrnko pravdy ve spleti lží, které od počátku případ únosu českého kojence provázejí, je nesmírně složité. Vynesení rozsudku zatím soud ponechal až na únor.

Němečtí policisté našli uneseného kojence z Trmic na Ústecku. | Foto: ČTK

Klára Stejskalová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme