Úplný zákaz nošení burek ve Francii naráží na komplikace

Poté, co tento týden francouzský parlament odhlasoval rezoluci doporučující zákaz nošení burek na veřejnosti, objevila se očekávaná komplikace. Státní rada, nejvyšší poradní orgán vlády pro návrhy zákonů, je proti. Její postoj by mohl ztížit legislativní cestu k úplnému zákazu nošení muslimských burek a nikábů zakrývajících tvář.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Daniele už prý v nikábu ani není horko

Daniele už prý v nikábu ani není horko | Foto: Břetislav Tureček | Zdroj: Český rozhlas

Podle informací deníku Le Figaro zaujala Státní rada k navrhovanému zákonu negativní stanovisko. Dle jejího názoru obecný a absolutní zákaz nosit úplný závoj nemá nezpochybnitelný právní základ.

Státní rada varuje, že taková norma by mohla být v rozporu s ústavou. Vláda, která má příští týden návrh zákona předložit parlamentu, je ale připravená stanovisko Státní rady, která je pouze poradním orgánem pominout.

Podle listu Le Figaro prý francouzský kabinet při prosazování zákazu nošení burek s komplikacemi počítá. Francouzští poslanci se tímto sporným zákonem budou zabývat v červenci.

Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme