Uplynulo 25 let od smrti mistra napětí Alfreda Hitchcocka

Před pětadvaceti lety zemřel mistr filmového plátna, režisér Alfred Hitchcock. Londýnský rodák Hitchcock ovlivnil celou generaci filmových tvůrců, i když na rozdíl od mnoha jiných méně slavných osobností nikdy nebyl odměněn cenou americké filmové akademie, Oscarem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alfred Hitchcock | Foto: orpheus.webz.cz

Výročí jeho smrti si připomínají ve Velké Británii. V BBC byl Hitchcockovi věnován pořad režiséra Alana Parkera. Londýnský list Daily Mail při té příležitosti otiskl obsáhlý článek filmového recenzenta Barryho Normana, který vylíčil své jediné setkání s Alfredem Hitchcockem. Hovořili spolu o blondýnkách, jež Hitchcock miloval.

Barry Norman mezi jiným napsal, že Hitchcock dovedl lépe než kdo jiný vytvářet napětí. "Mnohem výrazněji než kterýkoli z jeho obdivovatelů nebo imitátorů Hitchcock věděl, že to není výstřel z pistole, případně nůž vraha, který uchvátí diváky, nýbrž napjaté, téměř nesnesitelné očekávání nadcházejících činů. Nikdo nedokázal to očekávání zahrát a využít tak mistrně jako on," dodal Barry Norman.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme