Uplynulo 25 let od smrti mistra napětí Alfreda Hitchcocka

Před pětadvaceti lety zemřel mistr filmového plátna, režisér Alfred Hitchcock. Londýnský rodák Hitchcock ovlivnil celou generaci filmových tvůrců, i když na rozdíl od mnoha jiných méně slavných osobností nikdy nebyl odměněn cenou americké filmové akademie, Oscarem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alfred Hitchcock

Alfred Hitchcock | Foto: orpheus.webz.cz

Výročí jeho smrti si připomínají ve Velké Británii. V BBC byl Hitchcockovi věnován pořad režiséra Alana Parkera. Londýnský list Daily Mail při té příležitosti otiskl obsáhlý článek filmového recenzenta Barryho Normana, který vylíčil své jediné setkání s Alfredem Hitchcockem. Hovořili spolu o blondýnkách, jež Hitchcock miloval.

Barry Norman mezi jiným napsal, že Hitchcock dovedl lépe než kdo jiný vytvářet napětí. "Mnohem výrazněji než kterýkoli z jeho obdivovatelů nebo imitátorů Hitchcock věděl, že to není výstřel z pistole, případně nůž vraha, který uchvátí diváky, nýbrž napjaté, téměř nesnesitelné očekávání nadcházejících činů. Nikdo nedokázal to očekávání zahrát a využít tak mistrně jako on," dodal Barry Norman.

Milan Kocourek, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme