Do Turecka míří 80 tisíc nových uprchlíků, uvedl Erdoğan. Země podle něj nápor sama nezvládne

Opakování migrační krize z roku 2015 je nevyhnutelné. Prohlásil to turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan a varoval před novou vlnou uprchlíků ze Sýrie. Důsledky rusko-syrské ofenzivy proti syrské povstalecké provincii Idlib podle něj pocítí hlavně Řecko. Syrská armáda a ruské letectvo na Idlib útočí od dubna a v posledních týdnech boje výrazně zesílily.

Ankara Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

Do Turecka směřuje 80 tisíc nových uprchlíků a číslo bude narůstat. Uvedl to turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan s tím, že jeho sama země nový nápor uprchlíků sama nezvládne.

Erdogan po čistkách totálně ovládl armádu. Do vedení vybírá protizápadní nacionalisty

Číst článek

V bombardované syrské provincii Idlib žijí asi 3 miliony lidí. Mnozí z nich tam utekli z jiných částí Sýrie před válkou a před pronásledování syrským režimem. Hranice do Turecka ale zřejmě zatím žádní noví uprchlíci nepřekročili.

Ankara se nové vlně brání. Odpor turecké veřejnosti k syrským běžencům roste. Ohrožuje i popularitu erdoğanovy vládnoucí strany AKP.

Štěpán Macháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme