Uprchlíci si pomohli plameny ke svobodě

V největším britském táboře pro odmítnuté žadatele o azyl Yarl's Wood severně od Londýna vypukl v noci na několika místech rozsáhlý požár. Oheň vypukl v souvislosti s nepokoji mezi obyvateli tábora. Mnoha uprchlíkům drženým v táboře před jejich vypovězením z Velké Británie se díky němu podařilo uprchnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasič v akci | Foto: HZS Praha

Požár zničil správní budovu přijímacího střediska a se živlem se patnáct hasičských čet potýkalo až do ranních hodin. Hořet začalo ve čtvrtek krátce po 20. hodině a podle jedné účastnice kampaně proti zadržování žadatelů o azyl byla podnětem stížnost na zacházení s 55letou ženou, které byla nasazena želízka, když se ucházela o lékařskou péči. Nepokoje pak pokračovaly celou noc.

Policie se domnívá, že snaha usnadnit si útěk byla důvodem, proč někdo požár založil. Mluvčí policie uvedl, že není přesně známo kolik ze čtyř set zadržovaných žadatelů o azyl využilo zmatku a uprchlo. O případných obětech na životech rovněž nejsou žádné informace.

V Yarl's Wood bylo v současnosti pod dohledem ubytováno na 400 žadatelů o azyl, jejichž žádosti nebyly uznány za hodnověrné, nebo ilegálních migrantů, kteří o azyl ani nepožádali a žili v zemi na černo. Středisko, které bylo otevřeno teprve minulý měsíc, se od samého počátku potýká s problémy.

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme