Uprchlíci v Džanínu se Arafata nedočkali

Palestinský předák Jásir Arafat po šesti měsících izolace v Ramalláhu podnikl cestu po místech západního břehu Jordánu. Jeho cílem byla palestinská města Betlém, Nábulus a Džanín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Arafat | Foto: ČTK/AP

Jak z oblasti uvádí blízkovýchodní zpravodaj Radiožurnálu Jaromír Janev, nejvíce se dnes očekávala Arafatova návštěva Džanínu a tamního uprchlického tábora. Právě v něm mělo před měsícem při izraelské vojenské operaci dojít k masakru, což ale Izrael odmítá. Podle katarské televize Al-Džazíra ale Jásir Arafat do uprchlického tábora vůbec nedorazil, a to kvůli bezpečnostním rizikům. Pozdravil pouze obyvatele města v blízkosti tábora. To mezi Palestinci v táboře vyvolalo nespokojenost. "Doufali jsme, že uvidí tu zkázu na vlastní oči, ne jen takhle svrchu. Už je dost toho přezírání lidí," uvedl jeden z nich.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Janev o Arafatově cestě

Jásir Arafat dnes navštívil také Betlém a v něm především baziliku Zrození Páně, v níž se do minulého týdne skrývalo po dobu téměř 40 dní 200 Palestinců včetně čtyř desítek ozbrojenců.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme