Úřadujícím ministrem vnitřní bezpečnosti USA se stal Wolf. Je už pátým šéfem tohoto resortu za Trumpa

Americký prezident Donald Trump jmenoval úřadujícím ministrem vnitřní bezpečnosti Chada Wolfa. V pátek o tom informovala agentura AP. Wolf se tak stal pátým šéfem tohoto resortu za Trumpovy administrativy. O tom, že Wolf bude jmenován, psal už ve čtvrtek server Politico s odvoláním na tři nejmenované zdroje obeznámené se situací.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chad Wolf | Foto: Rick Reinhard/Inter-American Dialogue/12th Sol M. Linowitz Forum | Zdroj: Flickr | CC BY 2.0,©

Wolf dosud na ministerstvu působil ve funkci politického náměstka ministra. Předchozí úřadující ministr vnitřní bezpečnosti Kevin McAleenan minulý měsíc oznámil, že ve funkci skončí 31. října, později ale souhlasil setrvat do 7. listopadu.

Trump pověřil vedením ministerstva McAleenana na počátku dubna, po rezignaci tehdejší ministryně Kirstjen Nielsenové. Předtím byl McAleenana šéfem amerického Úřadu celní a hraniční ochrany.

Ministerstvo s 240 tisíci zaměstnanci má na starosti bezpečnost při volbách, kybernetickou bezpečnost, reakci na neštěstí a tajnou službu. Pro Trumpa však znamená především imigraci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme