Úřady kvůli konferenci o klimatu zakázaly na Champs-Elysées jakékoli demonstrace

Francouzská policie na dva týdny zakázala veškeré demonstrace na pařížském bulváru Champs-Elysées a v okolí místa konání klimatické konference. Úřady se tak snaží zabránit opakování nedělních střetů mezi policií a protestujícími.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Paříž je stále svědkem mimořádnách bezpečnostních opatření | Zdroj: Reuters

Zákaz se dodržuje jak na samotném bulváru, tak ve spodní části náměstí Concorde, na místech, která přímo ve svém prohlášení zmiňoval prefekt.

Jde o preventivní opatření, protože vláda byla kritizována za určité podcenění situace v neděli, kde došlo k nepokojům na náměstí Republiky.

Dva účastníci nedělních střetů s policií dnes stanuli před soudem a další dva zůstávají ve vyšetřovací vazbě.

Pařížané mají obavy z data 12. 12., a proto prefekt stanovil ukončení zákazu veškerých demonstrací až na 13. prosince.

Bulvár Champs-Elysées už září vánoční výzdobou | Foto: Reuters

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme