Úřady v rakouské metropoli zvýší poplatky za psy o 65 procent

Ve Vídni budou psi velkým luxusem. Od příštího roku za ně budou muset jejich majitelé zaplatit podstatně vyšší daň, než dosud. Úřady v rakouské metropoli zvýší poplatky za psy o 65 procent. Z dosavadním 43 eur odvede každý za psa od Nového roku 72 eur. Podstatně se zvyšuje i poplatek za druhého a dalšího psa stejného majitele.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výmarský ohař dlouhosrstý | Foto: Martin Smrček

Ve Vídni není žádnou výjimkou, když jsou v rodině dva nebo tři psi. Za druhého a dalšího psa musí majitelé zaplatit 105 eur místo dosavadních 65 eur.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výrazném zvýšení poplatků za psy mluvila v Odpoledním Radiožurnálu vídeňská zpravodajka Marie Woodhamsová

Majitelé psů jsou z vyšších poplatků rozčarovaní. Odsuzují především Stranu zelených, která má jako nový koaliční partner sociálních demokratů ve Vídni, zdražení na svědomí.

V žádné z devíti rakouských spolkových zemí se tak razantně poplatky nezvýšily. Například v Innsbrucku bude stát roční daň za psa 72 eur, za další psy ale nejsou žádné další příplatky.

Ředitelka vídeňských psích útulků se obává, co nastane. Útulky praskají ve švech a dá se očekávat, že jim po Novém roce přibudou noví psí nájemníci.

Zákon ale připouští takzvané vedlejší bydliště psů. Lidé je budou přihlašovat na adresách svých rodičů a přátel na venkově, kde se nadále bude platit 14,50 eur. Pokud bude pes přistižen ve Vídni, může jeho majitel udat, že je pes na návštěvě.

Marie Woodhamsová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme