Úřady v USA zpřísňují pravidla pro zdravotníky, kteří se mohli dostat do kontaktu s ebolou

Úřady ve Spojených státech budou sledovat stav zdravotníků, kteří se do země vrátí ze západní Afriky, kde pečovali o pacienty nakažené ebolou. Centrum pro kontrolu nemocí zveřejnilo nová pravidla poté, co si zdravotní sestra stěžovala na postup úřadů ve státě New Jersey. Ty jí daly ihned po příletu ze Sierry Leone do karantény, přestože nevykazovala žádné příznaky nemoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké úřady zpřísňují pravidla pro zdravotníky, kteří se mohli dostat do kontaktu s virem ebola (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Americké úřady budou nově žádat, aby všichni zdravotníci byli po návratu ze západní Afriky po tři týdny pod dohledem expertů. Nová opatření ale nenařizují karanténu nebo izolaci.

Postup úřadů v několika amerických státech odsoudili místní i mezinárodní odborníci. Znepokojení vyjádřil i Bílý dům.

"Postup amerických úřadů by se měl řídit výhradně vědeckými a odbornými poznatky," varoval mluvčí amerického prezidenta Josh Earnest s tím, že násilná izolace může odradit zdravotníky od cest do regionu, kde je jejich pomoc třeba nejvíc.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme